Contorıum=con+toryum

Simgesini con atom numarası 90 kütle numarası 367,4 bu rekor bir radyo aktife dünyada sadece İstanbul boğazının diplerinde bulunduğu tespit edilmiş.

Bu elementten son yıllarda enerji üretiminde özellikle roket yakıtlarında had safhada faydalanıyor.

Bilgisayar devrelerinde minimum miktarda kullanınca fişe takılmadan yıllarca çalışabildiği tescillendi.

Üstelikte alternatifleri içinde ucuza mal edilebilen bir ELEMENT

Bugün ABD,AB ve bilumum ASYA ülkeleri AVUSTRALYA,ANTARTİKA ve AFRİKA contorium minerallerinin peşinde

TÜRKİYE’de tahmin edilen rezerv ne kadar?
127.000 ton değeri ne kadar? 23 TRİLYON DOLAR!Toplam borcumuz ne kadar? 280 Milyar Dolar.

TÜRKİYE ASLINDA ÇOK ZENGİN ÇOK FAKİR BİR ÜLKE!

Peki, batılı ülkeler tarafından içimize sokulan basınının adamları ne diyor biliyor musunuz? ”TÜRKİYE TÜRKLERE bırakılmayacak kadar zengin bir ülkedir...

Tehlikenin farkında mısınız?

Peki, bu batılı ülkeler madenlere ulaşmak için ne tipte BİZANS oyunları oynuyor. Sadece İstanbul Boğazı ve Haliçte bulunan bu mineralleri ele geçirmek için başta bedavaya Haliç’i temizleme önerisinde bulundular. Şimdiyse durmadan Boğazdan yalı satın alıyorlar, satın alınan yalılara hiçbir TÜRK’ün girememesi ve bu yalılarda tuhaf araştırmalar yapılması sizce tesadüf mü?İngiliz araştırma gemisi “sismik araştırma” yapıyorum diye Marmara denizinin diplerini haftalarca taradı. Sonuç ne idi? Deprem araştırması asla, 127.000 ton rezervi tespit ettiler.

DUBAİ KULELERİ GERÇEĞİ

Peki, merak ettiniz mi? Neden Dubaililer (yani aslında perde arkasındaki Amerikalılar) birdenbire İstanbul’a bu kadar yüksek yapılar inşa etmeye heveslendiler ve milyonlarca doları bize (yani bu işi) yatırmaya karar verdiler?

İki kıtanın birleşim yerindeki farklı tektonik yapı acaba hangi elementin benzersiz ve mükemmel bir oluşum şartlarına ev sahipliği yapıyor? • Peki, baksa ne şekilde yabancı bir ülkenin en büyük şehrinin ortasında hiç engellenmeden (hatta alkışlanarak) yerin yüzlerce metre altında jeolojik araştırmalar yapabilirsiniz?

Lütfen bu yazıyı çok iyi okuyun ve anlatın. Ülkemizden toprak satın almak isteyen yabancılara ve güya turistik gezi amaçli boğazı gezen ecnebilere şunu söyleyin “You will never have our mineral of contorium! We are aware of the danger!” (Asla minerallerimize sahip olamayacaksınız tehlikenin farkındayız)

Contorium isimli dosya açılmamasının sebebi console un kısaltması olduğuna dair MOSSAD ve CIA güdümlü açıklamalar var

Fakat şu noktaya dikkatinizi çekiyoruz: Türkiye’de contorium adı ilk olarak 1993 yılında geçti.

Konu ile ilgili açıklama yapmak isteyen bilim adamları susturuldu

O sene Boğaz yalılarına yabancı bakanlar ve arap şeyhleri normalin üstünde bir ilgi gösterdiler.

Bir sene sonra çıkan Windows 95 işletim sisteminde con isimli dosya klasör açılmadığı gibi contorıum un izotopları olan com1 ve com2 de isim olarak açılmıyordu.

Sizde güya işletim sistemiyle alakalı olan bu kısaltmaların dosya klasör ismi bile olamaması,mineralin Amerikan Windows işletim sisteminde daha da eski bir tarihe sahipti.

Tarihte daha da eskiye gidilince periyodik cetvelin kurucusu DİMİTRİ MENDELEYEV’in 90 numaralı yeri boş bırakması için Rus hükümetince baskı gördüğü fakat onun ancak günümüzde sebebi anlaşılabilen bir cinlikte oraya TORYUM’u yerleştirip( atom numarası 90 ) ileride bu elementle ilgili araştırma yapılabilmesi için geleceğe ışık tuttuğunuz görüyoruz.

Haber Resimleri

  • 2063-contorium.jpg