News Time-News Türk Medya Grup bünyesinde yayın hayatını sürdüren dergilerin Genel Yayın Yönetmenliği görevini 40 yıllık deneyimli usta gazeteci Kerim AKBAŞ yapıyor.

Kerim AKBAŞ Türkiye’de cesaretiyle ve cesur ve mert kişiliği ile tanınan vatan haini ve çamur çetelerinin korkulu rüyası olmuş, yaptığı haber programları ”Haber Dosyası” ve “Haber Avcısı” ile özellikle 15 Temmuzdan önce Türkiye’deki paralel yapı-Fetö ve işbirlikçilerini tek tek deşifre eden tek gazeteci olmuştur. FETÖ nün bütün kirli planlarının deşifresinin arkasından yüzlerce ölüm tehditti alan Kerim AKBAŞ bir gün bile gidip savcılığa suç duyurusunda bulunmamış ve “İNNA LİLLAHİ VE İNNA İLEYHİ RACİUN” diyerek inandığı davada yoluna devam etmiştir.

Yaptığı haber programları ile Türkiye’de bir ekol olan Kerim AKBAŞ halen News Time-News Türk Medya Grup Genel Yayın Yönetmeni olarak görevine devam ediyor.

News Time-News Türk Medya Grup Merkezi Ankara’da olan ve habercilikte amiral gemisi görevini yürüten bir haber merkezine sahip.

KERİM AKBAŞ KİMDİR?
1980 yılında gazeteciliğe Çankırı’da yerel bir gazetede başladı.Daha sonra İstanbul Bab-ı Ali de sırasıyla, Son Saat,Günaydın,Güneş,Meydan,Tan,ve Sabah gazetelerinde Polis Adliye muhabiri olarak 12 yıl görev yaptı.Özel Kanalların açılmasıyla Atv’de Ahmet Vardar Soruyor Haber Programının Muhabiri olarak televizyon dünyasına atıldı.Sırasıyla Atv,Kanal 7,HBB,kanalları Haber Merkezi muhabiri olarak görev yaptı.Daha Sonra Ankara’ya yerleşen Kerim AKBAŞ ,Başkent TV,Işık TV,de “Haber Dosyası”adlı haber programlarını yaptı.Teklif üzerine Kanal 6’ya giden Kerim AKBAŞ Haber Programlarına burada 2 yıl devam etti.Bir çok Yolsuzluğun perde arkasını ve Ülkenin altını oymaya çalışan yabancı istihbarat ajanlarının ve PKK nın gizli şifrelerini deşifre etti. 2 Yıl MOS Medya Grup Genel Yayın Yönetmenliği görevini başarıyla sürdüren ve günlük bir gazete çıkartan AKBAŞ,Halen Merkezi Ankara’da bulunan News Time Medya Grup Genel Yayın Yönetmeni olarak görevine devam ediyor.Üst üste STK’lar tarafından “Yılın Gazatacisi”ödülünü alan AKBAŞ”Çıkar Maskeyi Muhterem””PKK’nın Şifreleri””Dosya” ve ”Cesur Yürek”"Paralel Kumpas""Türk'e Tuzak' adlı kitapları bulunuyor.İyi derecede Arapça ve Osmanlıca,orta derecede İngilizce biliyor. 

Haber Resimleri

  • 5882-usta-deneyimli-gazeteci-kerim-akbas.jpg